1. Dobrý den Jaroslave, mohl byste se hned na začátek v pár větách sám představit? Odkud jste, co Vás baví a jak jste se dostal k práci, kterou děláte? 

Dobrý den. Jmenuji se Jaroslav Kraus, od r. 2016 bydlím v Jičíně, jsem ženatý a mám 2 roky starou dceru. Od dětství jsem měl blízko ke stavebnictví a vždy mě bavil obchod, proto když jsem od současného kolegy dostal nabídku připojit se do jeho realitního týmu, neváhal jsem. Dnes mohu s odstupem říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí, které jsem v životě udělal. Velmi mě naplňuje být lidem oporou při tak důležitém životním kroku jakou je změna střechy nad hlavou. Aktuálně spoluvlastním firmu Nemovitosti s radostí s.r.o. S partnerem stále pracujeme na rozvoji firmy a zlepšování služeb pro naše klienty.

 

2. Když už jako makléř pracujete přes šest let, můžete prozradit, kolik jste již měl klientů a jak jsou s Vámi spokojeni? 

Klientů jsem měl již několik set. Jejich hodnocení si může každý přečíst na našem webu http://nemovitostisradosti.cz/jaroslav-kraus/ a udělat si obrázek sám. U každého obchodu se snažím pracovat tak, aby byli všichni spokojeni.

 

3. Pro koho jsou Vaše služby určeny? 

Především pro ty, kteří potřebují pomoci s prodejem nebo koupí residenční nemovitosti (k bydlení). Pracuji tedy s běžnou populací, a to od mladých lidí, kteří řeší své první bydlení až po lidi v důchodu, kteří například potřebují pomoci s prodejem domu se zahradou a chtějí se přestěhovat do bezbariérového bytu. 

 

4. A co všechno zahrnují?

 

Zakládám si na kvalitě internetové prezentace, jejíž součástí jsou profesionální fotografie, videoprohlídka s dronem, homestaging, 3D animace objektu atd. 

Dále mám dohled nad celým případem i v momentech, kdy spolupracuji s odborníky, jako jsou právníci, odhadci, hypoteční specialisté a technici pro vypracování průkazuenergetické náročnosti budovy.

Snažím se hledat zájemce i aktivně, a to především placenou zacílenou reklamou na sociálních sítích. 

Samozřejmostí je zanesení dokumentů na potřebné úřady a přepis energií. 

 

5. To není úplně málo, kolik to bude klienta stát? 

 

To je vždy jiné podle toho, jaká je cena prodávané nemovitosti a co klient chce, abych pro něho všechno udělal. Obvykle se ale provize vč. všech nákladů na prodej nemovitosti pohybuje mezi 3 – 5% z realizované kupní ceny. 

 

6. Jste prvním makléřem na Jičínsku, kterého můžeme vidět před kamerou, co Vás k tomu vedlo? 

 

Mou prioritou je pomoci prodat nemovitost za maximální možnou tržní cenu, a to se mi i díky videu daří. Poptávající si udělají o nemovitosti lepší představu a osobně se jdou podívat pouze vážní zájemci, což ocení zejména prodávající, kteří v dané nemovitosti bydlí i v průběhu prodeje.

0
Komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *